Zlepší se vám zrak – kvalitu zraku ovlivňuje řada faktorů a mezi nimi také zásobování oční bulvy kyslíkem a živinami. Zraku velmi prospívá pravidelný trénink, vhodná výživa a dostatečný pohyb. Očních vad v civilizovaném světě přibývá zejména zásluhou sedavého zaměstnání a jídel typu fastfood, která spíše organismus o živiny obírají, než aby mu je dodávala. Jestliže změníte stravovací režim a zařadíte skákání na trampolínách jako denní, alespoň desetiminutový strečink, zlepšíte regeneraci očních buněk a zaměstnáte zrakové vnímání při koordinaci pohybů.
Zlepšení celkové vitality – odrazy a dopady na pružnou podložku působí na lidský organismus komplexně. Prokrvováním a okysličováním svalů (i těch méně namáhaných v každodenním životě) se zvyšuje aerobní kapacita plic, podporuje se práce srdce a krevní oběh, prodlužuje se výdrž, zvyšuje trénovanost a svalová síla. Cvičení prospívá i seniorům, zejména regulací krevního tlaku, lepší distribucí vápníku do kloubních pouzder a kostí a snižováním špatného cholesterolu.
Imunitní systém – lidská imunita je klíčová pro přežití a je jediným přirozeným prostředkem, díky němuž se dokážeme vyrovnat s nástrahami životního prostředí. Namísto pravidelného polykání chemických léků zařazujte do jídelníčku více ovoce a zeleniny, více se otužujte a pohybujte. Skákání na trampolínách je ideálním prostředkem k posílení imunity, a to opravdu stačí jen několik minut denně. Nejúčinnější však je, pokud tuto aktivitu provozujeme pravidelně.
Zdravě hubnout není tak těžké – zkuste zařadit denně čtvrthodinku intenzivního hopsání a výsledky se musí projevit. Spálíte více kalorií, než při běhání, a s omezením sladkostí, živočišných nezdravých tuků a bílého pečiva, které nahradíte celozrnným, můžete docílit ideální postavy poměrně rychle. Pohyb na trampolíně 305 je především jistým druhem zábavy, není tak stresující jako běhání, aerobik a silové sporty včetně strávených hodin ve vydýchaném vzduchu v posilovně.