Spousta lidí však teprve koupi bazénu zvažuje. Nu, pozdě, ale přece. Je to poměrně složitá volba, protože takovou věc si člověk nekupuje jako něco na pár týdnů, nebo dokonce i let. Takový bazén by měl vydržet celou generaci. Také tomu tak běžně je, ale většinou vydrží i déle. Záleží na materiálu, z čeho je udělán a jak je postaven. Tedy zda má přímý kontakt s vlhkou a mokrou zeminou, zda k němu může mokro a mráz a tak podobně. U nadzemních bazénů je zrovna tohle velký a také asi zásadní problém. Zde je třeba vše uvážit ještě pečlivěji. Hlavně také nevýhody tohoto bazénu jako je horší přístup a podobně. Většina lidí volí bazén k zapuštění do země, protože mu nemá mráz vlastně jak ublížit, je k němu pohodlný přístup, a to se týká také obsluhy.
Další výhody jsou už jen drobnosti, které zde vypisovat netřeba. Vodu musíte udržovat v obou stejně, takže zde potíže nehrozí. Jen u klasiky je to prostě o hodně pohodlnější, protože nemusíte lozit nikam po žebříku jako žáby, která předpovídají počasí. Je samozřejmé, že každý majitel zahrady nebo pozemku, který bazén zvažuje nemá naprosto stejné podmínky. Například když se na pozemek nedostane technika, muselo by se kopat ručně, a to se tedy hodně prodraží.
Nu, dobrá, tak budeme kopat ručně. Sami, je to zadarmo, firma, je to za peníze. S tím se počítat musí. A kopat to sami? Za dva dny je polovina rodiny v nemocnici s bolavými svaly a strhanými zády. Takže vidíme, že bazén k zapuštění do země má také svá proti, stejně jako bazén nadzemní. U toho předešlého je však pravdou, že klasika přece jen bude asi vždy vítězit. Nikam totiž nepřečnívá, nikomu nepřekáží a je to celé lepší i vzhledově. Pokud si stále nevíte rady, nebo jen bazén chcete, tak si klikněte na odkaz výše v článku a tam si můžete spolupráci dohodnout. Klidně i po telefonu, protože je zde uveden i telefonní kontakt.